הדת פשוט בהחלט דבר לא מוצדק אנחנו פשוט סתם דברים שצפים על סלע בחלל (נייל דיגרס טייסון)אנחנו לא רק אבק של כוכבים באופן מטפורי, אלא גם בצורה מילולית אתה לא חייב ללכת לקהילה בחג המולד, וזה על להיות טוב, וזה מה כל הדתות הם בכל מקרה
(ריי קומפורט) האם אתה אתאיסטי?? כן. הולך להרוג את עצמך? כן, אשמח לעשות זאת. אז, אתה אתאיסטי? – כן אני צריך לדעת במה להאמין (סטיפן קולברט) כאילו, מה קורה כאשר אתה מת? כן, אני לא רוצה להיות שקית של אבק (ראי קומפורט) דוד, האם אתה אתאיסטי? כן. (ראי קומפורט) מתי נהיית אתאיסטי? בערך בגיל 12. להאמין באלוהים דבר לא הגיוני בשבילי, זה הדבר הכי טיפשי שיש. זה לאנשים שלא יכולים לקבל את העובדה שהם הולכים למות ולהירקב מתחת לאדמה כמו שאני הולך להיות, וזה נותן להם קצת ריפוי ממחשבה זו, כי זאת לא המחשבה הכי נעימה שיש בעולם. (ראי קומפורט) האם אתה אתיאיסטי? כן
כן, אדוני. האם את אתאיסטית? כן. כן, אני אתאיסטית. (ראי קומפורט) אלכס, האם אתה מאמין בקיומו של אלוהים? לא, אני לא מאמין (ראי קומפורט) כמה זמן אתה אתאיסטי? הייתי אומר כנראה מאז שהייתי בן 15 (ראי קומפורט) אז, אתה לא מאמין בקיומו של אלוהים? לא, ממש לא (ראי קומפורט) מה קרה כשהיית בן 15? התחלתי לחקור דברים, ואני באמת התחלתי לחשוב על ההיגיון
מאחורי הכל על פי רוב, לא הוצג לנו עדות שכן ישנו כוח עליון. אם כן הוצגו לנו, אני מבטיח שכמעט כל אתאיסטי יסכים באופן מידי שישנו כוח עליון (ראי קומפורט) האם אתה אתאיסטי? כן. (ראי קומפורט) למה? ובכן, אני מניח שלא ראיתי מספיק עדויות. גדלתי במשפחה נוצרית ובהמשך השנים במהלך התיכון וכאשר גדלתי הבנתי שלא היו הרבה עדויות בשביל לתמוך במערכת אמונה זו. (ראי קומפורט) האם את פתוחה לעדויות? אני חושבת שאני פתוחה לעדויות זה פשוט חייב להיות משכנע באופן יוצא מהכלל, כמו שכנוע שלא מהעולם הזה אם יותנו לך עדויות, עדויות סבירות, האם תקשיב להן?
(Ray Comfort)אתה משיהו שאין לו אמונה בכוח עליון או בבורא, אבל אם יוצגו לך ראיותאתה עלול לשנות את דעתך,בגלל שאתה מוכן. בהחלט. (ראי קומפורט) דפדף בין דפי הספר ששמתי על הברכיים שלך ואני אשאל אותך שאלה. האם אתה מאמין שספר זה יכול להיות במקרה? ששום דבר לא יצר את הצבעים שבספר? הדיו האדום, הכתום, הצהוב, הירוק, הכחול, אינדיגו, הסגול נפלו מהשמיים ויצרו את עצמם תוך התמונות היפות הללו, ואחר כך דיו שחור נפל מהשמיים, או ממקום אחר, ויצר את עצמו במלים ברורות, ומשפטים, אותיות גדולות וסימני פיסוק דבר הגיוני? מספרי העמודים נפלו מהשמיים כולם באותו סדר, ואחר כך גבלו את עצמם ועיצבו את עצמם לתוך כיסוי ללא עבודה? ואז יש לנו ספר. עיצוב אינטליגנטי, ברור עיצב את הספר. האם זה לא יהיה נכון?
כן. (ראי קומפורט) אם אתה יכול לראות היכן אני הולך עם זה? כן. (ראי קומפורט) תגידי לי, מה זה די-אן-אי? (נקבה) מה זה, חומצה דאוקסיריבונוקלאית? וזה מה שמרכיב את הגוף שלנו והתאים שלנו, וכל דבר שעושה את מי שאנחנו ה- די-אן-אי הוא כמו הקוד הביולוגי שלנו, סוג של אפסים בינאריים ואלו מידע אודותינו, מי אנחנו, מה שעושה את מי שאנחנו חלקים מאתנו, איך אנחנו נראים,
איך אנחנו בנויים, כל כבר כזה. (ראי קומפורט) הגנים שלך הורו לתאים שלך איך לעשות את העיניים שלך ואיזה צבע העיניים שלך צריכות להיות והשיער שלך והגובה שלך והאישיות שלך. המדענים קוראים לזה ספר ההוראות לחיים באופן בסיסי. (ג’וי הנסון)
כל מה שאתה או אי פעם יהיה עשוי מהתחלות כספר קטן של הוראות שנמצא בכל תא. כל פעם שהגוף שלך ירצה לעשות משהו,
חוזר לספר ההוראות מחפש אותו, ומרכיב אותו. הספר שלך יכול לכלול 46 פרקים, לכל כרומוזום. כל אחד מ-46 הפרקים שלנו
הוא באורך של 48 ל-250 מיליון אותיות וזה בסה”כ 3.2 ביליון אותיות זו היא השפה הסודית של הדי-אין-אי זהו ספר החיים.
ספר ההוראות לחיים –כן, ספר ההוראות לחיים, כן. (ראי קומפורט) דנ”א עשוי מגנים, וגנים נותנים הוראות לתאים על איך שהגוף שלך אמור לגדול.
הידעת שאם ההוראות האלה, ספר ההוראות של הדנ”א שלך, רק הדנ”א שלך, היה נפרס מקצה אל קצה, הוא היה מגיע לשמש ובחזרה מספר פעמים. הספר הזה של ההוראות הוא כ”כ מקיף. הדנ”א הוא המידע הגנטי המקודד בתוך התא של כל דבר חי המדריך את התאים שלנו כיצד לגדול וכיצד לתפקד. אלה הגנים שלנו שקובעים האם העור שלנו יהיה כהה או בהיר, האם יהיו לנו עיניים חומות או כחולות, או אדומות, או ירוקות, או צהובות; האם השיער יהיה אדום, חום, או בלונדיני; האם נהיה גבוהים או לא כ”כ גבוהים; או הצבע של הנוצות שלנו אם היינו ציפור. אם היינו בני אדם, דג, בעלי חיים, חרקים או צמח חיים, הצורה שבה הגוף שלנו נראה ופועל, הכל כבר נכתב בדיעבד בספר המדהים של הדנ”א. (ראי קומפורט) מה אתה חושב לגבי המנטליות של מישהו שמאמין כי ספר נוצר ללא יוצר של הספר? ובכן, הם יהיו משוגעים. (ראי קומפורט) אתה מאמין שספר יכול ליצור את עצמו? לא, אני לא.
כמובן שלא. לא. לחלוטין בלתי אפשרי. כן. כל דבר עשוי להתרחש במקרה. (ראי קומפורט) אני מתכוון, מכלום. ממ, וואוו.
לא יכל להתרחש, האם כן? אני לא חושב. (ראי קומפורט) זה יהיה בלתי אפשרי. זה כמו לומר פיצוץ גרם לכל מה שיוצר את מטוס ה 747 לכל מה שבא ביחד במקרה בלי מחשבה אינטליגנטית מאחורי זה.

(ראי קומפורט) זו נקודה יפה. האם את מאמינה שהדנ”א נוצר במקרה? לא, אני חושבת שהוא התפתח לאורך המסלול של הרבה,
הרבה אלפי שנים של התפתחות ופיתוח.
(ראי קומפורט) הדנ”א קיים בכל דבר חי. המקורות שלו לא משנים. העובדה שקיים מידע אינטליגנטי מראה לנו שחייב להיות מעצב אינטליגנטי. האם זה נותן לך לחשוב? זה כן, ואני חושבת על זה מדי פעם. זה רק… כן, זה מסובך, בהחלט. (ראי קומפורט) ובכן, הדנ”א מסובך, אבל הנקודה שאני מנסה ליצור היא מאוד פשוטה. ספר, מעצב של הספר, או יוצר של הספר. דנ”א, מעצב אינטליגנטי, אלוהים. האם זה נשמע היגיוני? כן.
האם אתה אתאיסט? כן. (ראי קומפורט) מה היית חושב על המנטליות של מישהו שחשב כי ספר גשמי יכל ליצור את עצמו? אני חושב שהם יהיו מגוחכים. כמובן שהוא לא יכול ליצור את עצמו. (ראי קומפורט) מה היית חושב על המנטליות של מישהו שהאמין שספר ההנחייה של החיים, הדנ”א, יצר את עצמו? ובכן, אני חושב שגם זה יהיה מגוחך. זה היה מצריך חקירה. (ראי קומפורט) זה האתיאיזם. בהחלט. (ראי קומפורט) ומה היית חושב על האינטליגנציה של מישהו שהאמין שספר ההנחייה של החיים יצר את עצמו?
נמוכה. רמת אינטליגנציה נמוכה. הדנ”א התרחש במקרה? קרוב לוודאי לא חכם מדי. (ראי קומפורט) הדנ”א לא יכל ליצור את עצמו.
זה בלתי אפשרי. האם זה נשמע היגיוני? כן. האם זה גורם לך לחשוב? כן. (ראי קומפורט) ומה אתה חושב על אדם שהאמין כי הדנ”א,
ספר ההנחייה של החיים, התרחש במקרה? כי אנחנו לא רק מדברים על האנושות, אנחנו מדברים על כל צורה של חיים: פשפשים, חתולים, כלבים, פילים, פרות, סוסים, עצים, צמחים. לכל דבר יש דנ”א, ספר ההנחייה של החיים, מה שעושה את הספר שבידיים שלך לחלש בהשוואה לאינטליגנציה האינסופית שלבטח חיברה את ספר ההנחיות של החיים. אתה יכול להבין את מה שאני אומר?
כן. (ראי קומפורט) האם אתה מאמין שהדנ”א התרחש במקרה? אני מאמין שכן (ראי קומפורט) הסבר לי, איך תוכנית יכולה ליצור את עצמה משום דבר על איך ליצור עין אנשוית, עיניים של ג’ירף, עיניים של פיל, חתולים, כלבים, גורים, פרחים, ציפורים, עצים. לכל דבר חי יש דנ”א כ”כ מורכב, זה מדהים את הדעת. היה חייב להיות איש גאון מעבר לטענה האנושית שחיבר את זה ביחד. ולומר שזה התרחש במקרה זה יותר מגוחך לאין שעור מלומר שספר פיזי התרחש במקרה. כל מה שאני עושה זה לטעון איתך. אני לא… אני לא רוצה לנצח בוויכוח. אני רק אומר שאני רוצה שאתה תסיק דבר שהוא לחלוטין הגיוני. אתה אתאיסט, אז אתה מאמין בבלתי אפשריות המדעית שכלום יצר את הכל? כלומר, זה לא יכול להיות כלום.כולנו צריכים להתחיל מאיזושהי נקודה. לא הייתי אומר שכלום יצר את זה. צריך להיות משהו אי שם בהתחלה. (ראי קומפורט) את אוהב את ריצ’רד דאוקינז, לא כן? ובכן, כלומר, אתה יודע, כן, אני אוהב אותו. (ראי קומפורט) אתה מאמין שכלום יצר את הכל? בלתי אפשריות מדעית, שזה מה שהוא מאמין? (ראי קומפורט)את לא מאמינה ביוצר של כל הדברים? אם הוא אומר זאת, אני חושב שזה דבר מאוד משונה לומר. (ראי קומפורט) ובכן, הוא אומר את זה.
זה משוגע. שום דבר יכול לברוא כל דבר, כי זה שום דבר. צריך להיות משהו בהתחלה. בשום מקום בהיסטוריה של המציאות האנושית לא היה דבר שהוא סוג של הופיע כך משום מקום. (ראי קומפורט) אתה מאמין ששום דבר ברא כל דבר? לא, כי שום דבר, אינו יכול לבצע פעולות. זה לא נשמע היגיוני. (ראי קומפורט) זו עמדה של ברירת מחדל. אם אתה אומר ששום דבר ברא כל דבר,
אז אתה מסכים עם ריצ’רד דאוקינז. אתה מחקה לרעה את ריצ’רד דאוקינז, כי ריצ’רד דאוקינז, אני בטוח שהוא לא אמר את זה. זה נשמע מגוחך. (ראי קומפורט) פרופסור ריצ’רד דאוקינז, כנראה האתאיסט עם הפרופיל הגבוה בעולם, מאמין שבראשית היה שום דבר, וששום דבר ברא כל דבר. בזמן שהוא מנסה להצדיק את האמונה שלו, כשהוא מכיר בכך שהיא מאתגרת את ההיגיון, הפרופסור המלומד קורא לשום דבר כל דבר. הביטו בתגובת הצופים שלו. כמובן שזה נגד האינטואיציה שאתם יכולים להפיק דבר משום דבר. כמובן שההיגיון אינו מרשה זאת להפיק דבר משום דבר. לכן זה מעניין. זה חייב להיות מעניין על מנת לאפשר ליקום להתרומם. משהו די מסתורי צריך לאפשר התרוממות אל המקור של היקום. אבל בדיוק, מה הכוונה ע”י כלום, אבל מה שלא יהיה, זה מאוד, מאוד פשוט. (קהל צוחק) (ריצ’רד דאוקינז) למה זה מצחיק? (ג’ורג’ פל) ובכן, אני חושב שזה טיפה מצחיק, לנסות להגדיר שום דבר.

הוסף הערה